VšĮ Alytaus turizmo informacijos centras

Jaunimo parko skulptūros

Skulptūros ir paminklai, Alytus

Kontaktai

1984 metais skulptorių grupė, vadovaujama Naglio Nasvyčio ir Alytaus vyriausiojo dailininko Alberto Stankevičiaus, sukūrė pirmąją Lietuvoje metalo plastikos skulptūrų kompoziciją, savo ryškiomis spalvomis suteikiančią savitą veidą Jaunimo parkui, turinčią tiek dekoratyvinę, tiek funkcionalią paskirtis. Iškilmingą skulptūrų atidarymą 1984 metų gruodžio mėnesį sutrukdė blogi orai. Jis buvo nukeltas į kitų metų pavasarį. Skulptūros kviečia jomis gėrėtis, lavinti estetinį skonį, ugdyti fantaziją, o vaikus - dar ir žaisti. Prabėgus geram dešimtmečiui šį skulptūrų ansamblį papildė dar dvi, užsienio autorių dovanotos skulptūros.
1993 metais Jaunimo parkas buvo paskelbtas vietinės reikšmės dailės paminklu. 

 

Aeronautikos istorija 
Autorius Naglis Nasvytis
Paklaustas apie skulptūros atsiradimo idėją autorius sakė: „Mane seniai domina įvairių kokybinių žmogaus perėjimo į aukštesniąją savo galimybių pakopą istorija. Norėjau pabandyti sukurti nuotaiką, kuri lydėjo pirmuosius žmogaus skrydžius - peržengimą ribos, už kurios tu jau sparnuotas“.
Nuotraukos autorius J. Baranowski

Karališkasis voras 
Autorius Antanas Balkė
Pavadinimas asociatyvus, nes plastinė konstrukcinė skulptūros schema primena voro atvaizdą. Žiūrint iš įvairių taškų konfigūracija sudaro skirtingą vaizdą.
Nuotraukos autorius J. Baranowski

 

 

 

Vandens malūnas 
Autorius Benjaminas Narbutas
„Pirmą kartą atvykus į Alytų susipažinti su parko, kuriame bus statomos skulptūros, aplinka, pakerėjo miestą supančios gamtos grožis. Tai imponavo mane sukurti skulptūrą neperkrautą aiškiais išoriniais siluetais. Pasirinkau vandens malūno motyvą kaip vieną būdingiausių romantiškų žmogaus veiklos Lietuvos landšafte akcentų. Konkrečių vandens malūno akcentų mano darbe nėra - įvaizdis abstraktus ir dekoratyvus“  –  taip savo skulptūrą pristatė B. Narbutas.
Nuotraukos autorė R. Valiukevičiūtė

Vaivorykštė 
Autorė Virginija Babušytė-Venckūnienė
Skulptūra - tai dvi figūros, tarsi laikančios šviesos pluoštą. Dominuoja trys spalvos: mėlyna, raudona ir geltona. Autorė  teigė, kad tai labiausiai vaikų mėgstamos spalvos. Mastelį skulptūrai pasirinko nelabai didelį, kad vaikai galėtų nardyti po šią „ vaivorykštę“.
Nuotraukos autorius G. Bernatavičius

 

Povas 
Autorius Vidmantas Gylikis
„Temą padiktavo pati aplinka, kurioje žmonės ilsisi, visada pilna vaikų“, - kalbėjo V. Gylikis. Skulptorius stengėsi, kad skulptūros forma būtų atvira, neperkauta, nekopijuojanti gamtos.
Nuotraukos autorius G. Bernatavičius

 

 

Žingsnis 
Autorius Michaelis Odenwaelleris
Šį metalo plastiko kūrinį vokiečių skulptorius Alytui padovanojo 1998-ųjų viduvasarį.
Nuotraukos autorius G. Bernatavičius

 

 

 

 

Narvelis gegutei 
Autorius Kęstutis Musteikis
Pristatydamas savo skulptūrą sakė: „Gegutė mėgstamiausias paukštis lietuvių liaudies kūryboje. Jos kukavimas tapęs laiko gyvenimo simboliu“.
Nuotraukų autoriai:  J. Baranowski, G. Bernatavičius.

 

 

 

Vartai  
Autorius Vytautas Narutis
Panaudodamas netradicines medžiagas autorius nūdieniškai interpretavo senovės lietuvių pomėgį puošti namų stogus stilizuotomis žirgų galvomis.
Nuotraukos autorius G. Bernatavičius

 

 

 

 

 

Ožys 
Autorius Klaudijus Stepanovas 
„Kūrinys keliantis asociacijas su lietuvių liaudies mitologija“ - savo skulptūrą apibūdino autorius.
Nuotraukos autorius G. Bernatavičius

 

 

 

 

Klausimas 
Autorius Timas Juelas Jacobsenas 
1997 m. danų skulptorius miestui padovanojo šią skulptūrą, kuri įprasmina žmogaus kelią, jo pradžią, neišvengiamą akligatvį ir naujas erdves, atrandamas sienoje, į kurią atsiremia kiekvienas ieškantis.
Nuotraukos autorius G. Bernatavičius

Pritaikyta neįgaliesiems

1

Yra

Alytaus mieste

Atsiliepimai

Komentuoti