VšĮ Alytaus turizmo informacijos centras

Neofreska „Pumpuras“

Sieninė tapyba

Kontaktai

2024 m. gegužės mėn. Alytaus miesto teatro inicijuoto festivalio „Namai suARTina“ metu buvo ištapytos penkių miesto pastatų sienos. Vilniaus g. 5 sieną papuošė ukrainietis menininkas Anton Hudo.
Šiandien – vienas, kadais buvę net keli senieji prieškariniai namai šiuo Vilniaus g. 5 adresu mena įvairialypę istoriją. O gal ir tu meni? Nuo baro „Gintaras“ iki 3 dešimtmetyje veikusios galanterijos prekių krautuvės, Žydų liaudies banko ar garsiųjų pono Zingerio nakvynės namų, kuriems netrūko liaupsių net tuometinėje spaudoje. 
Sakyta, jog sugrįžti čia kaskart norėjosi: „Savininko malonus būdas, rūpestis svečiais ir sąžiningumas – įgimti charakterio bruožai. Zingeris gražiai sugyvena su Alytaus visuomene. Jo sūnus daugiau skaito lietuvišką spaudą nei savąją.“   
Name pažymėtame 5-uoju numeriu gyveno pirklys Efraimas Bokšickis, tačiau nuklyskime ir į kaimyninį - gretimą 7-ąjį A namą, šis priklausė Isakui Liubeckiui, jame veikė ligoninės, vėliau apskrities, centrinė savivaldybės vaistinė. Šios istorija – spalvinga, regis, miestelėnams ji buvo labai brangi, galbūt todėl iki pat mums menamų dienų (2003-iųjų ir vadinta „Senamiesčio“ vardu), nors istoriją ženklino ir besikeitę šeimininkai, apiplėšimas ir netgi ištrėmimas. 
Sugrįžkime į Vilniaus g. 5 – sovietiniais metais 5 dešimtmetyje čia veikė artelė „Apranga“. Vėliau šiame name kelis dešimtmečius veikė sėklų parduotuvė, 1988 m. ji laikinai buvo perkelta į Ligoninės g. Po persikėlimo pardavėjos laukė, kol bus pastatytas naujas daugiabutis Vilniaus g. 5, kuriame ir vėl buvo numatyta įrengti naują sėklų parduotuvę. 
Įdomu, juk dabar čia veikianti ir taip pat sėklomis prekiaujanti „Žalia stotelė“ dirba jau 25-erius metus. Kas galėjo pagalvoti, jog ši vieta visuomet buvo tokia svarbi miestui ir pilna gyvybės.

Alytaus miesto teatro nuotrauka

Atsiliepimai

Komentuoti