Alytuje 2016 m. oficialia buvo atidaryta sakurų alėja. Sakuros simbolizuoja meilę, trumpalaikį jaunystės grožį, naujo šeimos nario atsiradimą ir pavasario atėjimą, nes tai vienas iš pirmųjų medžių, kurie kiekvienais metais pražysta.
Japonų legenda pasakoja, jog kai dievas Ninigi nusileido iš aukšto dangaus į Japonijos salas, jam buvo pasiūlyta išsirinkti vieną iš dviejų kalnų dievų dukterų. Ninig pasirinko jaunesniąją, vardu Žydėjimas, o vyresnę nustūmė nuo aukštos uolos pas savo tėvą, nes ji nebuvo tokia graži. Dukters tėvas labai supyko dėl tokių dievo Ninigi žodžių ir pasakė, kad jeigu jis būtų savo žmona pasirinkęs merginą Uolą – jis būtų buvęs amžinai stiprus, kaip kalnai ir uolos. Tačiau jis pasirinko neteisingai ir taip pasmerkė visus savo palikuonis būti gražiais, bet gyventi labai trumpai – tiek, kiek trunka pavasaris...
Sakurų alėjoje yra dvi skulptūros. Viena - „Į žvaigždes“, skirta poetui Antanui Saulynui, - Alytaus himno ir daugelio žinomų estradinių dainų („Pienė“, Pašauki“, „Žalioj stotelėje“ ir kt.) žodžių autoriui.
Kita - metalo plastikos skulptūra „Pavasaris“ simbolizuoja augimą, judėjimą, demonstruoja meistro lengvą ranką ir brandžią mintį.
Žalioji g., Alytus
GPS: 54.396939, 24.040241 (WGS)
Nuotraukų autorės: D. Lipilina, R. Paškauskienė
Atsiliepimai